رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین دعاها:
#1
بهترین دعاها بعد از صلوات بر حضرت پیغمبر و بر آل طاهر استغفار است.کسی که روزی صد مرتبه استغفار کند،خدای تعالی هفتصد گناه او را می آمرزد و موجب زیادتی مال و فرزندان می شود.(استغفرالله و اتوب الیه)
دیگر،از جمله دعاها که امر به مداومت بر آن واقع شده،استخاره است؛یعنی طلب خیر از خدای-عزوجل-در عافیت،و بهترآن است که بگوید:«أستَخیرُ اللهَ بِرَحمَتِه خِیَرةً فِی عافِیَةٍ»
دیگر از دعاها که فضل و ثواب بسیار دارد،طلب مغفرت از برای مومنین و مومنات است.
حضرت امام جعفرصادق فرموده که:کسی که هر روز ،بیست و پنج مرتبه بگوید«اللهم اغفِر لِلمومنینَ وَ المومِناتِ وَالمُسلِمینَ وَالمُسلِمات»،خدای تعالی،به عدد هر مومنی که رفته و هر مومنی که می آید،حسنه ای در نامه عمل او می نویسد و سیّئه ای محو می فرماید و درجه ای بلند می گرداند.

دلیل مستجاب نشدن دعاها:

علت مستجاب نشدن دعاها،ممکن است به این جهات باشد:
یکی آنکه مصلحت آن بنده در برآمدن آن حاجت نباشد؛بلکه متضمن ضرری دینی یا دنیوی از برای او باشد. و دعای بنده در چنین حالتی،بی فایده نیست زیرا که دعا،مطلقا عبادت الهی است.
دیگر آنکه گاه هست که خدای تعالی،تأخیر در استجابت دعای دوستان خود می فرماید.به جهت آنکه نمی خواهد که آواز دعای ایشان از درگاه او قطع شود.
دیگر آن که گاه هست که دعای بعضی از دوستان خود را در مطلبی مستجاب نمی فرماید،از جهت آنکه بهتر از آنچه طلبیده اند،در دنیا یا در آخرت،به ایشان عطا فرماید.
بنابراین بنده مومن ،می باید که اگر حاجتش در درگاه الهی حاصل نشود،یا دیرتر به حصول رسد،یأس و ناامیدی در او راه نیابد و امیدش به کرم الهی ضعیف نشود و اگر مطلبش زود حاصل شود،مغرور نشود و جزم به خوبی و قرب خود در درگاه الهی نکند.
آسمان بار امانت نتوانست کشید/قرعه فال به نام من دیوانه زدندrose
پاسخ
 سپاس شده توسط محمود ، سلیمان شهری ، مهدی


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان